Sparnus pakėlė XIX – oji daukantiečių laida

Nors išpuolė skeptiškai vertinama diena – penktadienio tryliktoji – Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos abiturientų veidai švytėjo. Įveikę dvylika metų vainikuojančią egzaminų sesiją šią dieną kiekvienas abiturientas gavo svarbų dokumentą – brandos atestatą. Šias metais jį rankose laikė 190 abiturientų.

Tradiciškai šventei pasirinkta Šv. Kotrynos bažnyčia buvo sausakimša – šią abiturientams svarbią dieną jų palaikyti atėjo tėvai, broliai ir seserys, seneliai ir kiti artimieji. Šventės pradžioje žodį tarusi gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė pasidžiaugė išleidžiamų jaunuolių egzaminų pasiekimais, mat šių metų laida pelnė bene rekordinį šimtukų skaičių. Pagerbti buvo ir labiausiai prie gimnazijos veiklos prisidėję abiturientų tėvai.

Savo palinkėjimus į gyvenimą išleidžiamiems mokiniams pasakė visus keturis metus juos lydėjusios auklėtojos, mokinių tėvelių vardu kalbėjo Romualdas Stankaitis. Pastarasis šmaikštavo, kad daugelio asmens tapatybės kortelėje įrašyti 1999-ieji yra ypatingi, mat gauti automobilio numerius su trimis devynetais – nepigus malonumas. Tėvelis teigė, kad ši karta yra nepaprasta. „Jūs baigėte mokyklą per valstybės šimtmetį – esate pasmerkti siekti aukštumų“,- dėstė jis.

Abiturientų vardu kalbėjusi Goda Cimbolaitė dėkojo gimnazijos administracijai ir mokytojams. Ypatingą padėką skyrė auklėtojoms: „Prieš ketverius metus, rugsėjo pirmąją jos mus pirmos pasitiko mokyklos kiemelyje ir štai, dabar išlydi“,- kalbėjo ji.

Sveikinimo žodį tarė ir buvę gimnazijos mokiniai, VSDG Alumni asociacijos nariai Kunigunda Zubytė ir Kipras Tarasevičius, kurie palinkėjo nepamiršti, kad kiekvienas laimę atranda savo laiku, bei ieškoti vidinės laisvės.

Džiaugiamės, kad prie baigusiųjų gretų oficialiai prisijungia jau devynioliktoji daukantiečių laida, bei kviečiame jus pasižiūrėti įamžintas šventės akimirkas!